Select Page

Okoli 150 učencev iz 15 šol Podravja se je v sredo, 12. 12. 2018, pomerilo na področnem prvenstvu v šahu, v dveh starostnih kategorijah do 12 in do 15 let (ločeno za dekleta in fante). Organizator je iz neznanega razloga ukinil kategorijo najmlajših učencev do 9 let, zato so naši drugošolci in tretješolci tekmovali v skupini skupaj z učenci do 6. razreda. Domov smo se vrnili s sedmimi medaljami.

Med deklicami do 12 let je sedemletna Brina Šalabalija v 7 partijah zmagala 5 krat in osvojila 3. mesto (enako točk kot 2. uvrščena). V kategoriji fantov do 12 let je tekmovalo kar 75 učencev. Matic Sep (10 let), Matija Šalabalija (8 let) in Tim Malnar (9 let) so osvojili 3., 4. in 6. mesto. Vsi so 7 krat zmagali v 9 partijah. Med najstarejšimi učenci do 15 let so bili najuspešnejši Jaka Kop (12 let), Matija Čelig (12 let) in Gal Detiček (14 let). V odigranih 9 partijah je Jaka s 6,5 točkami osvojil 4. mesto, Matija in Gal pa s 6 točkami končno 5. in 6. mesto med 41 tekmovalci.

Zaradi velikega števila šahistov je medalje osvojilo najboljših šest tekmovalcev v posamezni kategoriji. Brina, Matic in Matija so se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo v začetku januarja v Kranju.