Select Page

V začetku meseca marca smo zaključili s šahovskimi tekmovanji. V letošnjem šol. letu smo sodelovali na medobčinskem tekmovanju (posamezno, ekipno), regijskem prvenstvu Podravja (posamezno, ekipno) in državnem prvenstvu za posameznike v pospešenem šahu.

AJDA POSTALA DRŽAVNA PODPRVAKINJA – DRŽAVNO PRVENSTVO ZA POSAMEZNIKE V POSPEŠENEM ŠAHU (ANKARAN, 3. 3. 2024)

Ajda Špec, učenka 2. razreda naše šole in članica ŠK Ptuj, je na državnem prvenstvu v starostni kategoriji do 8 let postala državna podprvakinja. V 8 kolih je dvakrat izgubila in s 6 zmagami osvojila 2. mesto v državi.

Čestitamo!

TRI DRUGA MESTA NAŠIH EKIP – REGIJSKO EKIPNO PRVENSTVO PODRAVJA (SPUHLJA, 21. 2. 2024)

V Spuhlji pri Ptuju se je zbralo okoli 140 učencev iz 14 šol Podravja. Veliko od teh učencev je registriranih šahistov v šahovskem klubu Ptuj in imajo treninge tudi večkrat tedensko. Mi smo na tekmovanje prijavili pet ekip v štirih možnih kategorijah D12, F12, D15 in F15. Domov smo odnesli 3 pokale za 3 druga mesta.

Učenke do 12 let Ajda Špec, Sara Potočnik in Lucija Brumec so osvojile 2. mesto.

Med učenci do 12 let je prva ekipa v sestavi Vid Merčnik, Erik Robnik, Gašper Raiher, Vid Koren in Luka Eisenhut osvojila 2. mesto. Četrtošolci in drugošolci Gal Belna, Patrik Kovač, Jure Rudolf, Jan Rudolf in Tine Urnaut so v isti kategoriji med 12 ekipami osvojili 4. mesto (enako število točk kot tretjeuvrščena ekipa) in le za las zgrešili stopničke.

Med učenkami do 15 let so sedmošolke Ana Marija Krajnc, Brina Šalabalija in Ema Krhlanko prav tako osvojile 2. mesto.

Tudi med učenci do 15 let se je naša ekipa (Matija Šalabalija, Fran Gregorič, Jaka Sobotič, Jaka Rudolf in Tian Žrjav) izkazala. V hudi konkurenci 13 ekip je osvojila končno 7. mesto.

Rezultati D12

Rezultati F12

Rezultati D15

Rezultati F15

Čestitamo!

POSAMIČNO REGIJSKO PRVENSTVO PODRAVJA (SPUHLJA, 8. 12. 2023)

Najboljši rezultat je dosegla Ana Marija Krajnc (3. mesto).

Čestitamo!

8 STOPNIČK IN EKIPNO 1. MESTO – MEDOBČINSKO TEKMOVANJE (SPODNJA POLSKAVA, 28. 11. 2023)

Več kot 100 osnovnošolcev iz okoliških šol se je udeležilo šahovskega tekmovanja na Sp. Polskavi. Otroci so igrali v 3 starostnih kategorijah in sicer v skupini učencev do 9 let, 12 let in 15 let. Učenci, ki so osvojili stopničke, so:

Deklice do 9 let

Sara Potočnik (1. mesto), Ajda Špec (2. mesto)

Fantje do 9 let

Patrik Kovač (3. mesto)

Fantje do 12 let

Vid Merčnik (1. mesto), Erik Robnik (2. mesto)

Deklice do 15 let

Ana Marija Krajnc (1. mesto) , Tjaša Hecl (2. mesto), Ema Krhlanko (3. mesto)

Med sedmimi šolami iz občin Makole, Poljčane, Oplotnica in Slovenska Bistrica smo ekipno osvojili 1. mesto.